#SUMMER LOVIN' BOOK TAG

18:00 0 Comments A+ a-Lato w pełni, chociaż za oknem tego nie widzę, więc jest to świetna okazja do odpowiedzenia na jakiś tag. Wybrałam #summer lovin' book tag. Pytania, które się w nim znalazły są świetne i na pewno zainteresują chociaż kilka osób. Zatem zobaczcie, jak na nie odpowiedziałam i koniecznie dajcie mi znać, jakie książki byście wybrali! 


POCZĄTEK LATA, CZYLI KSIĄŻKA, KTÓRA PRZYCIĄGA UWAGĘ JUŻ PIERWSZEGO ZDANIAKsiężyc nad Bretanią - Nina George 

W życiu bym nie przypuszczała, że ta książka właśnie od pierwszego zdania mnie zainteresuje. Samo w sobie nie jest wyjątkowe, ale brzmiało idealnie w chwili, kiedy je przeczytałam. Prosta, a jednocześnie niezwykle urokliwa książka.
ZA GORĄCO, ŻEBY WYCHODZIĆ, CZY KSIĄŻKA IDEALNA, BY ZACZYTAĆ SIĘ W CZTERECH ŚCIANACHGra Anioła - Carlos Ruiz Zafon

Po tę książkę sięgam najczęściej, właśnie jak siedzę zamknięta w czterech ścianach, uwięziona przez pogodę. Zazwyczaj robiłam to, kiedy na zewnątrz padało, ale myślę, że świetnie nada się też na upalne dni. W końcu akcja dzieje się w słonecznej Barcelonie! LETNIA WYCIECZKA SAMOCHODOWA, CZYLI KSIĄŻKA IDEALNA NA WYJAZDPapierowe miasta - John Green

Choć Greena nie czytałam już bardzo długo, to wyjeżdżając, chętnie zabrałabym ze sobą ponownie właśnie Papierowe miasta. Akcja może i tylko przez jakiś czas toczy się w podróży, ale za to fabuła jest zabawna i lekka. Właśnie lekkości oczekuje od historii, którą miałabym czytać w samochodzie. 


MROŻONE HERBACIANE PYSZNOŚCI, CZYLI KSIĄŻKA Z ZIMNĄ SCENERIĄDolina umarłych - Tess Gerritsen 

Wszystkie książki Gerritsen są przerażające, ale ta potrafi zmrozić krew w żyłach. Nie dość, że morderstwa są brutalne, to dodatkowo akcja dzieje się w samym środku zimy, w dolinie, z której nie można uciec. 
SŁONECZNE POPARZENIE, CZYLI KSIĄŻKA, KTÓRA ZWIODŁA CIĘ W TYM ROKU Dziewczyna z pociągu - Paula Hawkins

Krytycy zachwalali, czytelnicy zachwalali, a ja do tej pory nie widzę nic specjalnego w tej książce. Jest nudna - nie potrafi mnie wciągnąć. Jedynym plusem jest nieprzewidywalna fabuła. 
UPALNE CZYTADŁA, CZYLI JEDNA Z NAJLEPSZYCH TWOICH KSIĄŻEK TEGO ROKUŚwiatło, którego nie widać - Anthony Doerr 

Książka pozornie trudna, ale jednocześnie przyjemna w lekturze. Temat wojny nie jest mi obcy, a biorąc pod uwagę, że Doerr przedstawił te kilka lat z perspektywy dzieci... Nie, nie to chyba najlepsza powieść tego roku.