Blogowy sierpień!

18:04 0 Comments A+ a-Blogowy sierpień to nowy cykl na blogu, który będzie polegał na tym, że codziennie (albo najczęściej jak to możliwe) będę dodawała nowe posty. Niekoniecznie będą związane z książkami, ponieważ od pewnego czasu planuje zmienić tematykę bloga na coś bardziej interesującego dla czytelników, którzy za czytaniem nie przepadają. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć. 

Nie chcę do końca odchodzić od recenzowania książek, ale jeśli ostatni semestr na studiach mnie czegoś nauczył to tego, że nie warto tracić czasu na opiniowanie publikacji beznadziejnych. I owszem, są książki, które czytam dla własnej rozrywki, typowe odmóżdżacze, ale wcale nie chcę się z Wami dzielić swoim zdaniem  na ich temat. Głównie dlatego, że nie są w żaden sposób wartościowe. To samo będzie dotyczyło filmów, o których ostatnio nic nie pisałam. 

Zamiast skupiania się na tych dwóch rzeczach chciałabym podzielić się z Wami dotyczącymi pierwszych miesięcy na studiach i początków w nowym mieście. Wiem, że wiele z Was w tym roku wybiera się na studia, a niektórzy muszą na tę przyjemność jeszcze trochę poczekać. Dlatego myślę, że warto wymienić kilka naprawdę przydatnych rad, które ułatwią życie - głównie w nowym mieście. 

Chciałabym się także skupić na wydarzeniach kulturalnych, w których zdarza mi się brać udział. Czy to wystawy w muzeach, koncerty, ba, nawet festiwale piwa. Wrocław został europejską stolicą kultury, więc skoro mam dostęp do różnych miejsc, to czemu z tego nie skorzystać? 

I ostatnie, mam nadzieję, że wkroczę trochę w lifestyle. Na pewno nie chciałabym powielać rzeczy, które już kiedyś gdzieś zostały omówione. Nie dość, że jest to nudne, to po co miałabym marnować czas na pisanie o tym po raz kolejny?

 Jeśli uda mi się to wszystko osiągnąć, to blog na pewno zmieni swoją nazwę i prawdopodobnie miejsce docelowe. Zmiana platformy, na której aktualnie się znajduje jest moim priorytetem, jednak nie chciałabym robić tego tylko po to, aby zachować stare przyzwyczajenia i założenia. Jak to się mówi? Nowe miejsce...? Eh, nie pamiętam.