Serce w kawałkach - Katherin Lange

19:11 0 Comments A+ a-Złe wspomnienia powinny być zamkniętym rozdziałem w życiu każdego człowieka. Wracanie do nich ani pozwalanie, aby ktokolwiek o nich mówił sprawiają tylko ból. Jednak z Juli i Dawidem jest zupełnie inaczej - nie potrafią oderwać się od przeszłości. 

Po słabym Sercu ze szkła miałam nadzieję, że przynajmniej drugi tom serii będzie lepszy.  Jednak Serce w kawałkach jest słabe. Chociaż bohaterowie, którzy po wydarzeniach sprzed miesięcy wydawali się być na początku fabuły dobrze wykreowani, to po kilku rozdziałach można było stwierdzić, że w tym kierunku autorka nie zrobiła niczego nowego. Sama fabuła do ambitnych nie należy. Prosty schemat fabularny, dosyć przewidywalny, sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Ma to dużo wspólnego z tym, że język nie jest ambitny.

Serce w kawałkach ma dobry potencjał do tego, aby tę powieść przeżywać. Czuć strach, kiedy czują go bohaterowie; cieszyć się z dobrych chwil; śmiać się z żartów. Niestety ta książka jest po prostu nudna. Może powinnam to inaczej ująć - nudna dla kogoś, kto w życiu przeczytał mnóstwo innych pozycji literatury młodzieżowej i nie widzi w tej nic nadzwyczajnego.