Złoty chłopak (Golden Boy, 2013) sezon 1

19:00 0 Comments A+ a-Czasami dostajemy od życia niewyobrażalną szansę na to, aby spełnić swoje marzenie. Niekiedy ktoś musi za zapłacić najwyższą cenę. Jednak czy wspinanie się po szczeblach kariery to wystarczająca nagroda lub sposób na stłumienie wyrzutów sumienia? 

Walter Clark miał trudne dzieciństwo - porzucony wraz z siostrą przez matkę był zdany tylko na siebie. Ojciec nigdy nie przejmował się swoim potomstwem, odsiadywał wyrok w więzieniu. Walter od zawsze chciał pracować w policji, najlepiej na stanowisku detektywa. Kiedy w strzelaninie ratuje życie swojemu partnerowi, dostaje możliwość awansu. Po kilku latach los ponownie się do niego uśmiechnie. 

Byłam niezmiernie ciekawa tego serialu! Theo James w roli początkującego detektywa, grający u boku wyśmienitego Chi McBride'a, to wprost wymarzony sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak okazuje się, że produkcja mimo świetnego pomysłu (słyszałam, że opartego na faktach), miała raczej słabą oglądalność, przez co nie powstał kolejny sezon. Może gdyby twórcy postanowili wznowić emisje po ekranizacji Niezgodnej to oglądalność znacznie by wzrosła. 


Walter Clark to dziwny bohater. Dziwny pod tym względem, że osiągnął wszystko, czego pragnął od lat, a i tak był niezadowolony. Clark to jeden z tych bohaterów, co dążą po trupach do celu - dosłownie. Początkujący detektyw jest gotowy zrobić dosłownie wszystko, aby prowadzić w rankingu, dobrze podlizać się dyrektorowi. Jak widz może się domyślić już po kilku minutach - takie działanie mu się opłaciło. Historia Clarka ukazywana jest jako retrospekcja. Sam bohater podczas różnych przemówień, już jako komisarz, daje młodym policjantom cenne rady. Każdy odcinek nawiązuje więc w jakiś sposób do błędów i pochopnych decyzji, które popełnił na początku swojej kariery. Wielka szkoda, że serial nie dostał zgody na kontynuacje, ponieważ po jakimś czasie ten sposób przedstawiania wydarzeń stał się bardziej emocjonujący! 

Inni bohaterowie również mają interesujący charakter. Tony Arroyo (Kevin Alejandro), największy rywal Waltera, który nieustannie podrzuca młodszemu koledze kłody pod nogi, to typowy detektyw karierowicz. Owszem, rozwiązał z powodzeniem mnóstwo spraw, ale najbardziej na świecie skupia się na swoim wizerunku. Zawsze jest ładnie ubrany, wypachniony i nie gardzi kobietami, mimo że ma żonę i dzieci. Don Owen (Chi McBride) to mentor Waltera, który ma za zadanie nauczyć młodego detektywa nie tylko sposobów śledczych, ale również zachowania, opanowania. Idzie mu to ciężko, ale efekt może zaskoczyć niejedną osobę. Natomiast Deb McKenzie (Bonnie Somerville) to jedyna kobieta w tym zespole, która okazuje się być silniejsza i bardziej wytrwała niż wszyscy mężczyźni razem wzięci. Jednym spojrzeniem potrafi zlikwidować napięcie między kolegami. Do tego inteligencją i spostrzegawczością bije wszystkich na głowę. 


Podsumowując, Złoty chłopak to serial z potencjałem, ale dosyć przeciętny. Całkiem miło można spędzić przy nim czas, ale nic poza tym. Szkoda, że nie powstał kolejny sezon, ponieważ twórcy zostawili widza w niekomfortowym momencie. Polecam dla zabicia nudy.