Albo Albo TAG

13:33 0 Comments A+ a-


Cześć ^^ 
Dzisiaj nie będzie żadnej recenzji, ponieważ zdecydowałam się odpowiedzieć na pytania do tagu, którego tytuł widzicie powyżej. Dawno tego nie robiłam, więc tym bardziej się cieszę, że miło spędzę czas pisząc to. 
Do zabawy nikogo nie taguje. Albo inaczej, wszyscy możecie chwycić kartkę, otworzyć laptopa czy włączyć kamerę i podzielić się z innymi swoimi odpowiedziami. 

1. Wolisz trylogie, czy powieści jednotomowe? 
Szczerze? Powieści jednotomowe. Jestem już zmęczona przeciąganiem losów jakiegoś bohatera na kolejne tomy i przyznam, że pomału robi się to naprawdę nudne. A jedna książka pozwala na odstresowanie się, poznanie bohatera w małym stopniu, przez co utrzymanie swoich emocji nie jest już takie trudne. Dlatego unikam trylogii teraz jak ognia.

2. Wolisz czytać książki napisane przez mężczyzn, czy kobiety. 
Trudne pytanie. Większość książek, jakie dostaje w swoje ręce jest napisanych przez płeć piękną. Z drugiej strony te mające męskich autorów są o wiele bardziej interesujące i mniej małostkowe. Mężczyźni nie skupiają się na szczegółach tylko na całokształcie, przez co zazwyczaj wykreowany przez nich świat jest dokładniejszy i bardziej obrazowy. Więc raczej wybrałabym książki napisane właśnie przez nich. 

3. Wolisz kupować w Empiku, czy tylko na stronach internetowych? 
Zdecydowanie na stronach internetowych, ponieważ rzadko kupuję jedną książkę. Zamawiam je wszystkie hurtem i po prostu klikając na stronie  dane tytuły jest mi wygodniej wybrać. Dodatkowo internetowe księgarnie często mają duże zniżki na poszczególne pozycje bądź wielkie, okresowe promocje. Natomiast Empik słynie z cen rynkowych i rzadko można upolować coś naprawdę interesującego za niską cenę. Zwróćcie również uwagę, że nawet sklep internetowy Empik ma niższe ceny niż stacjonarnie ;) 

4. Wolisz, żeby wszystkie książki zostały zekranizowane, czy żeby przekształcono je w serial?
Bez wahania wybiorę ekranizację. Może to kogoś zdziwić, ale widząc już szósty (?) sezon Pamiętników wampirów czy kolejny Pretty Little Liars to wolę obejrzeć jeden film i go zapamiętać, niż sto odcinków i tylko kojarzyć niektóre sceny. 

5. Wolisz czytać pięć stron dziennie, czy pięć książek tygodniowo?
Po raz kolejny wybieram opcję, która jest mniej popularna. Oczywiście wolę czytać pięć książek tygodniowo. Niestety, mam zbyt mało czasu na to, aby cały tydzień spędzić tylko na czytaniu. Do tego nie mam gwarancji, że czytając te pięć stron dziennie lepiej zapamiętam dany tekst. A książek jest mnóstwo i gdybym mogła to przeczytałabym je wszystkie. 

6. Wolisz być profesjonalnym recenzentem,  czy autorem?
Recenzentem. Nie potrafię pisać długiego opowiadania, czy własnej historii. Mimo że moja wyobraźnia nie ma ograniczeń, to trudno jest stworzyć coś dobrego. A wyznaje zasadę, że skoro nie mam talentu, to nie będę walczyła o wydanie beznadziejnej książki. Zmarnowałabym czas nie tylko swój, ale innych. Zdecydowanie bardziej wolę czytać i wydawać opinię na temat danej pozycji. 

7.  Wolisz czytać dwadzieścia ulubionych książek w kółko, czy sięgać po nowe pozycje?
Jeśli pod nowymi pozycjami kryje się słowo zapomnieć o nich w ciągu najbliższej doby to wolę czytać książki w kółko. Mam swoje ulubione pozycje, do których regularnie wracam i trudno by mi je było porzucić na rzecz takich, które mogą na mnie nie zrobić wrażenia. 

8. Wolałbyś/abyś być bibliotekarką, czy sprzedawcą książek?
Kiedy byłam mała chciałam założyć własną księgarnię. Jakoś dwa lata temu marzyłam o studiach bibliotecznych. Teraz myślę sobie, że wolałabym sprzedawać książki, pokazywać nowe tytuły i orientować się w tym, co teraz się czyta, niż widzieć znudzone twarze uczniów przychodzących po lektury ;) Jako sprzedawca książek sprawdziłabym się zdecydowanie lepiej. 

9. Wolisz czytać tylko ulubiony typ literaatury, czy wszystko poza ulubionym typem literatury?
To pytanie jest dziwne. Mam swój ulubiony typ literatury i jest nim powieść sensacyjna, ale uwielbiam również sięgać po książki z innego gatunku. Nie wyobrażam sobie, aby w moim życiu zabrakło jakiejkolwiek zagadki, więc chyba pozostaje mi wybrać pierwszą opcję. 

10. Książki papierowe czy ebooki?
Nie potrafię się zdecydować. Jednak patrząc logicznie, to wolę książki papierowe, ponieważ je mogę dotknąć, powąchać, usłyszeć szelest kartek i oczywiście odstawić na półkę, aby ładnie wyglądały.