Zapowiedzi: październik 2014

09:13 0 Comments A+ a-

W ostatnim czasie zrezygnowałam z publikowania postów w serii zapowiedzi. Głównie dlatego, że przyszły wakacje i wiele osób nadrabiało książkowe zaległości, zamiast kupować nowości wydawnicze. Jednak wakacje się skończyły (#sosad), więc do starych zwyczajów można wrócić. Tak samo, jak co jakiś czas będą pojawiali się ulubieńcy miesiąca na moim kanale na YT. 

Cztery - Veronica Roth, Amber Wydawnictwo 
Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji - jak Tris i Tobias - był niezgodny i musiał być wyeliminowany... 
Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery, by zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by strach zmieniał go w tchórza.
Teraz Cztery musi dowieść, że zasłużył na swoje miejsce wśród Nieustraszonych. Jego decyzje zaważą na losach innych nowicjuszy. A odsłonięte tajemnice zagrożą przyszłości - jego i całego społeczeństwa frakcyjnego. 
Dwa lata później Cztery staje przed następnym trudnym wyborem. Wtedy spotyka Tris, która właśnie porzuciła Altruizm. Z nią droga do naprawienia ich świata może być łatwiejsza. Ale z nią Cztery może stać się znów Tobiasem? 


Krew Olimpu - Rick Riordan, Galeria Książki 
Mimo że grecko- rzymska załoga Argo II zrobiła postępy w wielu swoich misjach, herosi wciąż są daleko od pokonania Matki Ziemi, Gai. Wszyscy jej giganci powstali, potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą zostać powstrzymani przed świętem bogini nadziei Spes, kiedy to Gaja planuje złożenie w ofierze dwójki herosów w Atenach. Bogini potrzebuje ich krwi - krwi Olimpu - żeby się przebudzić. Herosi mają coraz częstsze wizje straszliwej bitwy w Obozie Herosów. Rzymski legion z Obozu Jupiter dowodzony przez Oktawiana, jest już niemal gotowy do ataku. 

Wszystko co lśni - Eleanor Catton, Wydawnictwo Literackie 
Lata 60. XIX wieku, Nowa Zelandia. Na wyspie wybucha gorączka złota. Szkot Walter Moody to jeden z tych śmiałków, którzy przybywają do miasta Hokitika skuszeni wizją bogactwa. Tuż po zejściu na la jest świadkiem dziwnego zgromadzenia. Dwustu mężczyzn spotyka się w tajemnicy w palarni jednego z hoteli, by przedyskutować sprawę serii niewyjaśnionych zdarzeń. Kilka dni wcześniej bez śladu zaginą pewien młody bogacz, który zamieniał w złoto wszystko, czego się tkną. Na drodze prowadzącej do Hikitika znaleziono nieprzytomną prostytutkę, która próbowała odebrać sobie życie. A w chacie poszukiwacza złota, który zapił się na śmierć, niespodziewanie znaleziono wielką fortunę...
Wkrótce okaże się, że losy wszystkich mężczyzn, biorących udział w sekretnej naradzie, są ze sobą w dziwny sposób powiązane. Każde z nich ma swoją opowieść, swoje  grzechy i sekrety. Każdy z nich przybył do Nowej Zelandii z innego zakątka globu, aby zdobyć fortunę. Złoto jednak ma to do siebie, że zawsze jest go za mało.


Szum - Magdalena Tulli, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak 
Najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszącej jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienie z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.
To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmującą potrzebą wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.

A może Wy macie jakieś wyczekiwane nowości wydawnicze?