4 idealne miejsca do czytania w chłodne dni

12:58 9 Comments A+ a-

Niestety, ale lato od nas ucieka bardzo szybko, a na miejsce gorących dni przychodzi deszcz i zimny wiatr. Jednak nie ma co się załamywać, ponieważ każdy książkoholik marzy o momencie, kiedy będzie mógł usiąść z ciepłym kubkiem kawy/herbaty/kakao i czytać przez cały dzień. Jesień sprzyja spełnianiu tych marzeń. Dlatego chciałabym pokazać wam cztery miejsca, które według mnie są do tego idealne. 


źródło
1. Własne łóżko - 
co jest dosyć oczywistą sugestią. Większość osób właśnie w tym miejscu owija się ciepło kocem, zakłada grube skarpety i nie wychodzi przez większość dnia. Sama uwielbiam spędzać w nim czas wczesnym rankiem, bądź chwilę przed zgaszeniem światła, jednak nie warto zapominać, że łóżko powinno kojarzyć się tylko i wyłącznie z miejscem do spania.

źródło
2. Kawiarnia lub herbaciarnia - 
czasami każdy z nas potrzebuje wyjść z domu samotnie tylko po to, aby się zrelaksować. Wypicie ciepłej herbaty w jakimś miejscu publicznym, czytając przy tym interesującą książkę powinno być doskonałym rozwiązaniem. A kiedy jeszcze nasze miejsce spotkań ma swoją własną księgarnię - cóż, lepiej trafić nie można!

źródło
3. Na dywanie -
wydaje się wam, że jest to niewygodne miejsce? Dodajcie do tego parę poduszek i od razu robi się przyjemnie. Sama praktykuje takie czytanie od zeszłego roku, co prawda bez kominka. Jednak nie zamieniłabym swojego dywanika na żaden wygodny fotel. Jeśli jeszcze nie czytaliście w takim miejscu, koniecznie spróbujcie. 

źródło
4. Park -
w zamkniętych pomieszczeniach można czytać przy skrajnie brzydkiej pogodzie, ale oczywiście zawsze będę namawiała na wyjście do parku, ogródka czy innego miejsca, gdzie będziecie mogli pooddychać świeżym powietrzem. Pora roku może nie jest za bardzo ciepła, ale kolorowe liście spadające z drzew oraz ich zapach, skutecznie wynagradzają każdy chłód. Tylko należy pamiętać o odpowiednim ubiorze, ponieważ nie chcemy kataru, prawda?