Nowości: kwiecień 2014

09:52 7 Comments A+ a-

10.04.2014
W słusznej sprawie - Diane Chamberlain


Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązkami w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę...
Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją? Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przeszłość kobiet, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać z matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają lepszym prawo do ubezwłasnowolnienia gorszej jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem? 


30.04.2014
Kręte ścieżki - Richard Paul Evans 

Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd pójdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia. 
Kręte ścieżki to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alan Leszek - Polak, który okazał nieznajomemu wędrownemu serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia jest dla Alana drogowskazem - czy podobny wpływ  będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy?  Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?

30.04.2014
Odpoczywaj w pokoju - Sofie Sarenbrant

W damskiej umywalni spa Yasuragi Hasseludden obsługa znajduje nieprzytomną kobietę, która, jak się okazuje, jest znaną aktorką. Wkrótce potem, w pokoju 327, zostaje znaleziona para martwych staruszków. Oba incydenty wydają się być tylko nieszczęśliwymi wypadkami, ale kierownik hotelu Peter Berg i dyrektor generalny Nils Weden mają złe przeczucia. Kiedy na terenie ośrodka - tym razem w gorących źródłach pod gołym niebem - umiera jeszcze jedna osoba, staje się jasne, że przypadkowe śmierci muszą być ze sobą powiązane. Prowadząca śledztwo Emma Skold z wydziału kryminalnego policji w Nacka szybko dochodzi do wniosku, że nie jest to kolejna rutynowa sprawa. Mało tych nowości sobie uzbierałam :( Wygląda na to, że kwiecień nie obfituje w książki dobre. A jak tam u Was? Może znaleźliście coś interesującego? 

W następnej recenzji chcecie IV i V tom Darów Anioła czy moją opinię o filmie Noe. Wybrany przez Boga?