Nowości: listopad 2013

23:25 7 Comments A+ a-

06.11.2013r
Szczęście w cichą noc - Anna Fincer Ogonowska, Znak

Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w swym rodzinnym domu. Chce by było jak dawniej... Zapowiada się czas pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań. 
Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycją staje się jedna z bohaterek, z pewnością rozgrzewa serca i sprawi, że te Święta, choć obchodzone zimą, będą ciepłe i prawdziwie wyjątkowe. 

08.11.2013r
Ogród Kamili - Katarzyna Michalak, wyd. Znak 

Kamila marzy o prawdziwej miłości, własnym domu i różanym ogrodzie. Jednak los nie jest dla niej łaskawy. Ukochany mężczyzna niespodziewanie znika, zostawiając za sobą pustkę, ból i tajemnicę, zamiast domu jest małe mieszkanko, a ogród kwitnie tylko w wyobraźni. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratuje Kamilę jej ukochana ciocia i wiara w to, że marzenia się spełniają. 
Kamila, bliska utraty nadziei, że kiedyś i dla niej zaświeci słońce, otrzymuje niespodziewanie dar od losu. Przedwojenna willa z uliczki Leśnych Dzwonków jest miejscem, o jakim marzyła. Zupełnie jakby ktoś czytał jej w myślach...

06.11.2013r
Małżeństwo we troje - Eric Emmanuel Schmitt, wyd. Znak 

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jednak dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawał im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu. 
Schmitt z właściwą sobie wnikliwością i finezją opowiada o głęboko ukrytych uczuciach, "niewidocznych znakach wodnych" odciskających się na naszych relacjach z najbliższymi. 


05.11.2013r
Wiedeńska gra - Carla Monterd, wyd. Rebis

Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat: nie tylko straciła rodziców, ale też na chwilę przed ślubem zostaje porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka, austriacka arystokratka blisko związana z cesarskim dworem Franciszka Józefa. 
Podróż Isabel do Austrii towarzyszą dziwne i niepokojące zdarzenia, a pozornie spokojnym Wiedniu coraz wyraźniej czuć narastające napięcie. W powietrzu wisi wojna, której starają się zapobiec prowadzący zakulisowe rozmowy dyplomaci, podczas gdy spotykająca się potajemnie orientalna sekta dąży do jej rozpętania za wszelką cenę. 
Piękna Hiszpanka wbrew swoim zamiarom rozbudza namiętność kolejnych mężczyzn. Okazuje się, że żadne z osób, z którymi się styka, nie jest tym, za kogo się podaje. Stopniowo dziewczyna staje się elementem twardej męskiej gry, prowadzonej przez agencje wywiadowcza różnych krajów. 

14.11.2013r 
Bette Davis - Charlotte Chandler, wyd. Prószyński i S-ka 

Wnikliwa biografia autorstwa Charlotte Chandler, oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z Bette Davied w ciągu ostatniej dekady jej życia, powstała dzięki sugestii samej gwiazdy. Uznawana za jedną z największych aktorek wszech czasów, jedenastokrotnie nominowana i dwukrotnie nagrodzona Oscarem, legenda Hollywood, dzieliła się z autorką wspomnieniami wielkich miłości i głębokich rozczarowań związanych przede wszystkim z nieumiejętnością zatrzymania przy sobie żadnego spośród czterech mężów i wielu kochanków. Samotna i osłabiona chorobą, przeżywała swoje ostatnie lata z godną podziwu odwagą.


06.11.2013r
Klucz Jeffersona - Steve Berry, wyd. Sonia Draga

Kiedy w okolicy hotelu Grand Hvatt, w samym sercu Manhattanu, dochodzi do zuchwałego zamachu na życie prezydenta Danny'ego Danielsa, Malone podejmuje próbę udaremnienia spisku. Śledztwo prowadzi do niebezpiecznej konfrontacji ze korsarską Wspólnotą, tajnym bractwem piratów, które powstało za czasów amerykańskiej rewolucji. Razem z Cassiopeią Vitt, Malone przemierza Stany i wypływa na szerokie wody oceanów. W trakcie dochodzenia łamią sekretny szyfr używany przez Thomasa Jeffersona i ujawniają tajemnicę prezydenta Andrew Jacksona - stary dokument sporządzony przez Ojców Założycieli, który dzięki klauzuli konstytucji jest wystarczająco potężny, aby zapewnić bezkarność Wspólnocie.
06.11.2013r 
Sezon burz - Andrzej Sapkowski, wyd. Nowa Niezależna Oficyna Wydawnicza 

W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta - bard i i poeta Jaskier - oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłym, niezbyt sympatycznymi strażnikami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleje burza. I tak przez 404 strony porywającej lektury.14.11.2013r
Kocham Paryż - Isabelle Lafleche, Wydawnictwo Literackie 

Catherine, bohaterka bestsellerowej powieści "Kocham Nowy Jork" wraca do rodzinnego miasta. W Paryżu czeka na nią wymarzona praca w domu mody Christiana Diora, ukochane Antoine i stęskniona maman. Świat znów należy do niej, wystarczy jedynie upewnić się, co aktualnie nosi się w mieście i voila!
Czy aby na pewno? Catherine dzięki nowej pracy pozna świat mody niejako od podszewki Listy i telefony z pogróżkami, potyczki z oszustami, do tego coraz bardziej wymagający związek - przed bohaterką kolejne, nie lada wyzwania.21.11.2013r
Sposób na happy end - Barbara O'Neal, Wydawnictwo Literackie 

Dwie siostry, dwie różne ścieżki życiowe, dwa dramaty... Po tragedii, która wstrząsnęła małą społecznością Seattle, Elsa, która jest pastorem, przeżywa kryzys wiary. Tamsin, piękna i zamożna, pewnego dnia odkrywa, że jej mąż jest przestępcą. W ciągu jednego dnia traci wszystko. Elsa wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie praca w kuchni dla ubogich pozwala jej odnaleźć ukojenie. Dla Tamsin deską ratunku okazuje się praca społeczna przy rewitalizacji ogrodu komunalnego w najbiedniejszej części miasta.