Stosisko, czyli książki zbierane przez trzy miesiące

22:07 20 Comments A+ a-

Witajcie! 
Na dworze codziennie słoneczko, ciepłe powietrze i aż czuć tę piękną jesień za oknem. Niestety, klasa maturalna to jedna wielka katastrofa, przez którą nie mogę wykorzystać tej pogody na przeczytania innej książki niż lektura. Aktualnie na tapecie mam "Ludzi Bezdomnych", ale odkładam tę powieść do szuflady i pewnie zabiorę się za nią cztery dni przed sprawdzianem... Na szczęście jest mało obszerna. 
Ale nie psujmy sobie humoru.
Dzisiaj mam zamiar zaprezentować stos (niestety, ale do stosiku to się nie zalicza) książek, które gromadziłam na swojej półce od miesięcy i nie znalazłam czasu na ich przeczytanie lub się do tego nie garnęłam. O dziwo, nie skończyłam czytać tego, co pojawiło się w poprzednim. Macham na to ręką, przecież nic nie ucieknie.
Od lewej: 
1. Wędrówka przez słońce - Coban Addison. Od jakiegoś czasu chciałam przeczytać tę książkę. Kupiłam     ją na wyprzedaży na weltbildzie za niecałe dwadzieścia złoty. Uznałam, że to świetna cena. 
2. Zbawienie Templariuszy - Raymond Khoury. Autora kompletnie nie znam, ale spodobał mi się tytuł i       temat powieści, a jako miłośniczka historii... Również z promocji na weltbildzie. 
3. Dziecioodporna i Pewnego dnia - Emily Giffin. Uwielbiam tę autorkę, a jak zobaczyłam książki po       dziesięć złotych to musiałam je kupić. Aktualnie moje kolekcja się rozrasta, ale i tak ulubiona pozostaje   książka Coś niebieskiego. 
4. Saga Księżycowa. Scarlett - Marissa Meyer. Po Cinder od razu chciałam przeczytać drugi tom, ale        jeszcze nie został wydany w Polsce. Więc jak tylko pojawił się w księgarniach to kupiłam. Do tej          pory egzemplarz stoi nieruszony na półce :( 
5. Papierowe marzenia - Richard P. Evans. Kupiłam na znak.com po tym jak znalazłam świetne               promocje. Nie planowałam tego zakupu, ale spodobało mi się streszczenie. 
5. Zegarek z różowego złota - Richard P. Evans. Kupiłam, bo spodobała mi się okładka. Już nie mogę         się doczekać, aby poznać treść. 
6. Delirium, Pandemonium, Requiem - Lauren Olivier. Zaczęłam kupować jakiś czas temu aż wszystkie     stanęły na półce. Nadal ich nie tknęłam, a naprawdę chciałabym poznać historię Leny!Od lewej: 
1. Ostatnia spowiedź. Tom 1 - Nina Richter. Wiem, że wyszedł już drugi tom, wiem. Jednak ja od             jakiegoś czasu trzymam pierwszy. Z wymiany 
2. Wilk - Katarzyna Berenika Miszczuk. Czytałam Ja, diablica i tak spodobała mi się książka, że               chciałam poznać inne pozycje autorki. Trafiło na Wilka. Książka kupiona po okazyjnej cenie.
3. Miasto upadłych aniołów, Miasto zagubionych dusz - Cassandra Clare. Odbiło mi, przyznaje się.          Jednak książki dostałam od mamusi tylko dlatego, żebym przestała gadać o nich. Poskutkowało. Nie      wiem kiedy się za nie zabiorę. Na razie te dwa egzemplarze poczekają na swoją kolej. 
4. Ukryta - P.C i Kristen Cast. Cały czas zastanawiam się, dlaczego czytam nadal tę serię. Jest ona już      tak oklepana, że nie mogę. Ale chyba ciekawość jak to się skończy (dobra, ja zakończenie znam,         więc to kiepska wymówka). Chyba po prostu chce mieć całą serię na półce, aby potem wszystko         razem sprzedać. 
5. Gwiazd naszych wina - John Green. Wy już pewnie znacie tę powieść doskonale. Ja niestety dopiero     będę miała okazję ją przeczytać. Uff, najwyższy czas. Pojawiają się kolejne powieści tego autora, a ja     jestem nieźle do tyłu. 
6. Mistrz - Katarzyna Michalak. Dobra, to jedyna książka, którą trzymam od lutego i jeszcze jej nie           przeczytałam. Może dlatego, że zniechęciły mnie opinie innych recenzentów? Ale mam zamiar               nadrobić te zaległości i przekonać się na własnej skórze, co wszyscy mają jej do zarzucenia. 
7. Klub Mefista, Ostatni który umrze - Tess Gerritsen. Oczywiście nie mogło zabraknąć mojej ulubionej    pisarki kryminałów. Chyba nigdy nie znudzi mi się postać Jane Rizzoli. 
8. To, co zostało - Jodi Picoult. Ci, co mnie znają, pewnie zadają sobie pytanie o tę książkę znajdującą      się na moim regale. Otóż postanowiłam dać pani Picoult jeszcze jedną szansę po ostatniej powieści,      którą czytałam. Dodatkowo opis wydał się zachęcający i obym się nie myliła. 
9. Po drugie dla kasy - Janet Evanovich. Ta Śliwka pojawiła się w poprzednim stosiku i nie                    przeczytałam jej wtedy. Teraz to zrobię (przynajmniej mam taką nadzieję). 

________
Teraz dochodzę do wniosku, że jestem świetnym chomikiem jeżeli chodzi o gromadzenie książek. Większość nastolatek wydaje swoje pieniądze na nowe ciuchy, biżuterię, a ja? Na przekór poluje na okazje i wyprzedaży na stronach internetowych i dokupuje kolejne książki wiedząc, że szybko ich nie przeczytam. I tak muszę dokupić albo regał,albo półki, bo na poprzednim nie mam już miejsca. Wszystko leży na jednej kupie i brzydko się prezentuje. 

edit. Coś mi się tekst rozjechał i nie wiem jak to naprawić.