Nowości: październik 2013

16:37 8 Comments A+ a-

09.10.2013r.
Inferno - Dan Brown , wyd. Sonia Draga

Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się w szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks, Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego... Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem? 
Jak na razie przeczytałam wszystkie książki Dana Browna, więc mam nadzieję, że i tak prędzej czy później trafi w moje dłonie. Dodatkowo mam zachętę do jej kupna, ponieważ akcja rozgrywa się w cudownej Florencji. A tego nie ominę. 23.10.2013r.
Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord - Małgorzata Gutowska-Adamczyk, wyd. Nasza Księgarnia 

Rose i Nina, mimo że żyją w zupełnie innych czasach, mają bardzo podobne doświadczenia. Obie wyruszają w podróż do miasta świateł ze złamanym sercem. Obie, wbrew faktom, żywią nadzieję, że pobyt w Paryżu przyniesie ukojenie. Czy te oczekiwania się spełnią? 
Podróżując śladem Róża Nina pragnie wyjaśnić zagadkę serii kradzieży obrazów słynnej malarki. Na jej drodze pojawi się fascynujący kolekcjoner sztuki z Argentyny. Razem spróbują się dowiedzieć, kto i dlaczego kradnie dzieła Rose de Vallenord. Tylko czy na pewno Nina może mu zaufać? 
Po "Cukierni pod Amorem" zaczęłam czytać więcej książek autorki i jestem pewna, że za jakiś czas sięgnę po pierwszą część z serii "Podróż do miasta świateł". 

25.10.2013r
Policja - Jo Nesbo, Wydawnictwo Dolnośląskie 

Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale nie zdołał jej rozwikłać? Gdy w następnych miesiącach taki los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty, co potworny: brutalnym zabójstwem policjantów odpowiadania nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstwa brakuje jakichkolwiek śladów, a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego. W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów, a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą. 


15.10.2013r
Co z ciebie za matka - Paula Daly, wyd. Prószyński i S-ka

Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna...Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zmieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała... 
Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką? 

15.10.2013r
Ślepa zemsta - Erica Spindler, wyd. Harlequin 

Nowy Orlean po huraganie Katrina. Brak prądu, żywności, chaos i zniszczenie. Na złomowisku policja znajduje sześć kobiecych dłoni. Śledztwo, które prowadzi detektyw Patti O'Shay, zostaje szybko umorzone z braku świadków i dowodów. Patti ciężko przeżywa niepowodzenie, ale wkrótce musi zmierzyć się z większą tragedią. Jej mąż, również policjant, zostaje brutalnie zamordowany. Prawdopodobnie padł ofiarą grasujących na ulicach band szabrowników. Dochodzenie utyka w martwym punkcie. 
Po dwóch latach policja odkopuje w parku ciało kobiety pozbawionej prawej dłoni. Śledztwo ponownie prowadzi Patti, z tym większą determinację, że na miejscu zbrodni znaleziono odznakę jej męża. Pani detektyw stawia wszystko na jedną kartę. Odrzuca zasady i postanawia grać równie nieczysto, jak ścigany przez nią morderca. 

23.10.2013r
Obnażona - Portia Da Costa, wyd. Czarna Owca 

Gdy w firmie, w której pracuje Victoria Renard, pojawia się nieziemsko przystojny fotograf Red Webster, wydaje się, że przed jego obiektywem nic się nie ukryje... Między Vicki a fotografem iskrzy od pierwszego przypadku spotkania. Ich wzajemna fascynacja nabiera rumieńców w firmowej siłowni, a wkrótce przeradza się w gorący i pełen niespodziewanych wrażeń romans. 
Weekend, który Red i Vicki spędzają razem w ekskluzywnym hotelu, miał być przygodą bez bez zahamować, ale także bez zobowiązań. Wkrótce wszystkie uprzedzenia Vicki i Reda topnieją, a ich opór przed zaangażowaniem się słabnie. Czy przypuszczali, że doznania erotycznie to tylko wstęp do czegoś znacznie większego, co uczucia, które z siłą wodospadu zaleje ich serca i ich samych?