129. Granice szalenstwa - A. Kava

22:40 10 Comments A+ a-

Granice szaleństwa (At the Stroke of Madness) - Alex Kava, wyd. MIRA Books, Warszawa 2003

Wiele osób choruje. Niekiedy są przewlekłe bóle, których nie da się zdiagnozować, a niekiedy takie choroby jak rak trzustki czy mózgu. Często pojawiają się również problemy z psychiką albo ciało zaczyna nabierać masy. A co, jeżeli żyje człowiek, który ma obsesje na tym punkcie i kolekcjonuje te części ciała, które są za te choroby odpowiedzialne? Jak na przykład: tarczyca, wątroba, mózg? W Connecticut znaleziono beczki z okaleczonymi ciałami, a w każdy z nich brakuje czegoś: oczy, serca, itd. Czy zniknięcie Joan Begley ma z tym coś wspólnego?
Agentka specjalna Maggie O'Dell po raz kolejny pakuje się w poważną sprawę. Wyrusza na poszukiwanie pacjentki swojej najlepszej przyjaciółki, która zaginęła. W samym sercu Connecticut zostaje wprowadzona do sprawy o liczne morderstwa na tle psychologicznym mając nadzieję, że poszukiwana nie została jedną z ofiar.  Gdy okazuje się, że obie sprawy mogą być powiązane, Maggie wpada na właściwy trop.

Książki Alex Kavy należą do moich ulubionych już od jakiegoś czasu. Autorka zaskakuje nas za każdym razem, dodatkowo fabuły poszczególnych powieści są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Jednocześnie można chwycić za dowolną część i zrozumie wszystko o czym jest mowa.
Język autorki jest prosty, samą książkę pochłania się bardzo szybko ze względu na liczne zwroty akcji i jej spójność.

_____________________
edit. Mam wrażenie, że ucięło mi kawałek recenzji...