III. Saga Zmierzch: Przed świtem cz.2

19:19 9 Comments A+ a-

REŻYSERIA:
Bill Condon

SCENARIUSZ:
Mellisa Rosenberg

OBSADA:
Kristen Stewart - Bella Cullen
Robert Pattinson - Edward Cullen
Taylor Lautner - - Jacob Black
Mackenzie Foy - Renesmee Cullen
Peter Facinelli - Carlisle Cullen
Elizabeth Reaser - Esme Cullen Po raz pierwszy, kiedy wracam z kina chcę krzyczeć, płakać i śmiać się. Jestem tak pełna sprzeczności, że kompletnie nie wiem, co mam napisać i przepraszam za ten kompletny chaos, który właśnie tworzy i niestety nie potrafię go ogarnąć. Jednak zwieńczenie samej sagi jest chaosem trudnym do zrozumienia, a jednocześnie wszyscy na nowo zaczynają lubić serię. Nie dziwne? Dopiero pod sam koniec okazuje się, że Meyer stworzyła świetną historię romantyczną śmiertelniczki i wampira. Oczywiście w filmie o wiele lepiej jest to sobie wyobrazić niż na papierze, jednak jako główny producent autorka nie pozwoliła tym razem zrobić kompletnej katastrofy. 

Film rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, co zakończenie pierwszej części. Myślę, że reżyser dobrze zrobił, ponieważ pominięcie pierwszej fascynacji przemiany w nieśmiertelną było bardzo ważne dla widza i sprawiało nie mało radości. Sama byłam zachwycona, kiedy Kristen Stewart zmieniła swój poker face na coś więcej niż smutna i samotna dziewczyna pośród kochających ją ludzi i stała się równie silna, odważna jak oni. Szkoda, że ćwiczenia nowego wyrazu zajęły aż tyle części. Jednak Przed świtem  jest najradośniejszą książką z całej sagi. 

Odczuwanie wszystkich emocji, co bohaterowie na planie było niemałym wyzwaniem. Chwilami sztuczne i mało prawdopodobne sceny nudziły, jednak pojawiały się one rzadko. 
Pierwsza część tej ekranizacji składa się głównie z zachwytów nad nową "ja" Belli oraz wychowywaniem małej córeczki. Oczywiście scena Bella - Jacob = konfrontacja o miłość Nessie rozśmieszała przy każdym zdaniu. Wreszcie przystojniak oberwał. 
Dopiero po wizji Alice rozpoczyna się prawdziwa akcja, którą wieńczy piękna końcowa scena. 

Przed świtem część druga  to świetne zwieńczenie sagi. Jeżeli ktoś waha się czy obejrzeć, a czytał książkę - polecam. Spędziłam miło te dwie godziny na sali kinowej. 

______________________________________
Krótko i momentami bezsensownie, ale nie mogę zdradzić zbyt dużo szczegółów. Zapraszam do kina :)