Nowości: wrzesień 2012

17:46 6 Comments A+ a-

Nigdy nie pomyślałabym, że dopiero, co publikowałam nowości na luty, a tu proszę: wrzesień. Ale tym razem myślę, że wydawnictwa oferują nam jeszcze ciekawsze pozycje: 


Pięćdziesiąt twarzy Greya - E.L. James. Premiera: 05.09.2012r. Wydawnictwo Sonia Draga

Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać, a może tylko jej się tak wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku.
Plan spala jednak na panewce, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie.
W tym miejscu kończy się "disneyowskie" love story, choć młodziutka,
niedoświadczona dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach? Czy dziewczyna podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją? Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?
Akurat na tę książkę czekam od bardzo dawna. Czytałam wiele recenzji przedpremierowych i było w nich coś, że zachęciły, a jednocześnie zraziły do tej pozycji.  Może i fabuła jest poważna, ale chciałabym spróbować coś innego.

A jeśli ciernie -V. C. Andrews. Premiera: 19.09.2012r. (Wyd. Świat Książki)

Kontynuacja "Kwiatów na poddaszu" i "Płatków na wietrze". Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory'ego oraz Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania...  

Kwiaty na poddaszu mnie zachwyciły i w planach mam kolejną część, więc na pewno będę miała okazję do przeczytania A jeśli ciernie. Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co czeka bohaterów w nowej (w Polsce) powieści.

Klątwa tygrysa - Colleen Houck. Premiera: 19.09.2012r. (wyd. Znak)

Choć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.

Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

Część trzecia bestsellerowej sagi "Klątwa tygrysa" łączy zawrotne tempo przygodowej powieści, nieprzewidywalność gatunku fantasy i emocje godne romansu wszech czasów.
Niech rozpocznie się
wyprawa!
 Tej serii nigdy nie czytałam, jedynie recenzje, ale możliwe, że kiedyś zabiorę się za tę lekturę.  

 Miłość i przeznaczenie - Nora Roberts. Premiera: 07.09.2012r. (wyd. Harlequin)

Pokrewne dusze
Devin MacKade zawsze czuł, że jego powołaniem jest stanie na straży porządku. Kiedy zostaje szeryfem w Antietam, praca wypełnia mu całe życie. Przed laty był zakochany w Cassie Connor, jednak ona, nieświadoma jego uczuć, wyszła za mąż za innego. Gdy poniżana przez brutalnego męża Cassie otrzymuje upragniony rozwód, w sercu Devina na nowo pojawia się nadzieja na wspólną przyszłość... 
Czar legendy
Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Mimo licznych romansów z nikim nie związał się na dłużej. Największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego...
Doktorantka Rebeca Knight przyjeżdża do sennego Antietam zafascynowana miejscową legendą związaną z wojną secesyjną. Chce przeprowadzić badania dotyczące tajemniczych zjawisk. W tym celu musi zamieszkać w domu Shane'a. Oboje nie przypuszczają, jaką rolę w ich życiu odegra przeznaczenie...
Czyżby coś na kształt Catherine i Suzanne, albo reszty sióstr? Jeżeli to ma być podobne do Rezydencji i Rodzinnych szmaragdów to nie mam na co czekać. Książka może być interesująca.

Śladem zbrodni - Tess Gerritsen. Premiera: 05.092012r. (wyd. Harlequin)

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy...
Przez 20 lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci... 
 Uwielbiam Tess i jej powieści, jednak fabuła Śladu zbrodni w ogóle mnie nie zachęciła do zakupienia pozycji. Może dlatego, iż ta historia jest trochę za bardzo  wymyślna?

Ostateczne wyjście - Natsuno Kirino. Premiera: 26.09.2012r. (wyd. Sonia Draga)

Na przedmieściach Tokio, w fabryce produkującej zestawy obiadowe, cztery kobiety pracują na granicy wycieńczenia. Obciążone mnóstwem obowiązków, pogrążone w długach i samotności, wiodą życie, które przypomina jedynie ponurą wegetację.
Yayoi to młoda matka, która od lat jest upokarzana przez swojego męża, łajdaka i hazardzistę. Pewnego pięknego dnia w akcie desperacji zabija go. Ze swojego czyny zwierza się przyjaciółce z pracy, Masako. Ta
postanawia jej pomóc. Wraz z Yoshie i Kuniko, które przyłączyły się do mrocznego duetu zwabione możliwością zarobku, pozbywają się ciała. W niedługim czasie policja odnajduje poćwiartowane zwłoki i rozpoczyna śledztwo.
Jednak nie tylko morderstwo spędza kobietom sen z powiek. Zaczyna je też prześladować członek japońskiej mafii, który w efekcie popełnionej przez nie zbrodni traci swój klub. Teraz pała chęcią zemsty...
"Ostateczne wyjście" to pasjonujący dreszczowiec, hipnotyzujący, pełen psychologicznego napięcia thriller, obnażający najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Stanowi on również niepokojący obraz zwykłego człowieka gotowego dokonać rzeczy niewyobrażalnych.
Autorka kreuje świat, w którym zacierają się granice między ofiarą a katem, gdzie człowiek staje się narzędziem zła, bezwzględnym oprawcą, uosobieniem najbardziej brutalnych instynktów.
Nie czytam takich książek, ale może innym się spodoba. 

Córka markizy - Lauren Corona. Premiera: 12.09.2012r.  (wyd. Nasza Księgarnia)

Nowa, zapierająca dech powieść Laurel Corony, autorki cieszącej się uznaniem czytelników Wenecji Vivaldiego.
Francja, połowa XVIII wieku. Lili jest córką genialnej matematyczki, markizy Emilie du Chatelet. Po owianej złą sławą matce odziedziczyła nieprzeciętną inteligencję oraz brak poszanowania konwenansów. Naukę dobrych manier i tańca uważa za stratę czasu, woli czytać książki i dyskutować o problemach filozoficznych, chłonąc ekscytujące idee Oświecenia.
We Francji Ludwika XV praca naukowa nie jest uważana za zajęcie stosowne dla młodej damy, zwłaszcza - jak ona - pozbawionej posagu. Lili jednak wcale nie zamierza rezygnować ze swoich pasji i wychodzić za mąż. Chciałaby za to - tak jak jej matka - poznać smak prawdziwej miłości...
Nareszcie książka, przy której mogę spędzić miło czas.