Nowości: lipiec 2012

10:07 9 Comments A+ a-

Amanda Hocking - "Przywrócona". Premiera: 03.07.2012r

Trzeci tom bestsellerowej trylogii Trylle sprzedanej w milionie egzemplarzy.
Pożegnała się
już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze?
Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś "na zawsze". Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy - pod warunkiem że odważy się o nią walczyć...


 L.J. Smith - "Pamiętniki wampirów. Księga 6. Pieśń księżyca. Premiera: 10.07.2012r

Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną...
Elena: po ucieczce z Mrocznego Wymiaru myśli już tylko o wyjeździe do college'u, gdzie poznali się jej rodzice. Czuje, że to będzie najlepszy rok, dla niej i dla Stefano.
Damon: przeżył i stał się inny, bardziej łagodny, bardziej ludzki. Czy pożegnał na zawsze mrok, który spowijał jego duszę?
Stefano: wierzy, że znów ma brata. Lecz czy powinien mu ufać?
Zostawili za sobą Fell s Church, lecz nie swoją przeszłość. Bo nie mogą uciec przed przeznaczeniem. A Elena nie może dłużej zaprzeczać, że kocha obu braci ponad życie..


 Charlaine Harris - "Prawdziwe morderstwa". Premiera: 10.07.2012r

 Poznajcie Aurorę Teagarden - kolejną z bohaterek wykreowanych przez bestsellerową pisarkę, Charlaine Harris. Niezwykłą bibliotekarkę, której inteligencja, intuicja i przenikliwość pozwalają rozwikłać najbardziej niezwykłe tajemnice oraz pełne mroku zagadki.
Lawrenceton w stanie Georgia, przedmieścia nieustannie rozwijającej się Atlanty, to de facto nadal małe miasteczko. Bibliotekarka Aurora ?Roe? Teagarden wychowała się tutaj i wie więcej, niż trzeba, o mieszkańcach miasta, także o tych, którzy podobnie jak ona interesują się ciemniejszą stroną ludzkiej natury.
Wraz z tymi ludźmi Aurora należy do klubu nazywanego Prawdziwe Morderstwa, którego członkowie spotykają się raz w miesiącu, by analizować słynne sprawy kryminalne. To nieszkodliwe hobby przyjmuje całkiem inny obraz, gdy pewnego wieczoru Roe znajduje ciało członkini klubu, zamordowanej w sposób, przypominający zbrodnię, którą tego dnia klub miał omawiać. Po kolejnych przypadkach ?kopiowanych? zabójstw, Roe będzie musiała się dowiedzieć, kto ukrywa się za tą przerażającą zabawą, w której wszyscy członkowie Prawdziwych Morderstw, z nią włącznie, są głównymi podejrzanymi? i potencjalnymi ofiarami.

***

 Nora Roberts - "Raj obok nas". Premiera: 13.07.2012r

Utracony spokój  
Karaibska wyspa u wybrzeży Meksyku stała się dla Liz drugim domem. Tutaj
udaje jej się osiągnąć to, o czym zawsze marzyła - niezależność finansową i spokój. Wszystko się zmienia, gdy jeden z jej pracowników zostaje brutalnie zamordowany. W poukładane życie Liz wkracza z siłą huraganu brat zabitego, Jason Sharpe. Ten pewny siebie i arogancki prawnik postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójców. Początkowo Liz nie chce pomóc mu w śledztwie, ale Jason ma wyjątkowy dar przekonywania... nie tylko w tej sprawie...
Niezwykły dar  
Clarissa musiała szybko dorosnąć. Aurora, jej obdarzona parapsychologicznymi zdolnościami matka, nigdy nie pamiętała o rachunkach i chlebie na kolację... Teraz, po latach, Aurora jest sławną wróżką. Na tyle sławną, że Dawid Brady, znany producent, chce nakręcić o niej film. Clarissa, agentka matki, twardo negocjuje z nim warunki, a pod pozorną oschłością próbuje ukryć coraz większą fascynację tym mężczyzną...

***

 Diana Palmer - "Zerwane więzy". Premiera: 13.07.2012r

Byli małżeństwem tylko jeden dzień... Rozstali się w przekonaniu, że nigdy więcej się nie zobaczą.
Los chciał jednak inaczej.
Po siedmiu latach Sarina i Colby spotykają się ponownie, bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń. Są samotni z wyboru, od dawna nie wierzą w happy endy. Colby żyje tylko pracą, Sarina świetnie godzi obowiązki zawodowe z rolą samotnej matki. Pracują w tej samej firmie i widują się codziennie, ale celowo unikają rozmów o wspólnej przeszłości. Oboje też skrywają tajemnice, których wyjawienie mogłoby wywrócić ich życie do góry nogami...

***


Carmen Posadas - "Zaproszenia na morderstwo". Premiera: 04.07.2012r

Carmen Posadas, laureatka najważniejszych nagród w literaturze hiszpańskojęzycznej, wykorzystując
elegancką formę "Kto zabił?", stworzyła poruszający literacki obraz ludzkich namiętności, wykraczających poza sztywne ramy kryminału. 
Autorka Małych niegodziwości i Pięciu błękitnych much powraca jako mistrzyni stylowego kryminału - prawdziwi znawcy twórczości Agathy Christie docenią smaczki poukrywane w tej powieści. Grupka przyjaciół na jachcie, tajemnicze morderstwo, wszyscy są podejrzani, bo każdy z nich miał motyw... Sytuacja jak w klasycznym kryminale, gdyby nie fakt, że być może zamordowana Olivia sama to wszystko ukartowała! Czy rzeczywiście można być aż tak perfidną osobą i dać się zabić, żeby dokonać zemsty na nielubianych znajomych? Zagadkę spróbuje wyjaśnić Agata, siostra zamordowanej Olivii, miłośniczka powieści detektywistycznych. Ale czy przypadkiem i ona nie jest nieświadomym niczego elementem wyrafinowanej gry swojej siostry? I czy wytropienie mordercy to na pewno właściwe zakończenie?

***

 Lisa Desrochers - "Demony. Grzech pierworodny". Premiera: 11.07.2012r

Tom drugi cyklu DEMONY.
Luc Cain, niedawny wysłannik Lucyfera, wybrał miłość. Ale demony
postanawiają się o niego upomnieć. Luc, a wraz z nim i Frannie, muszą się oddać pod opiekę aniołów, w tym konkurenta Luca, Gabe'a.

 ***

 Michael Thomas Ford - "Notatki samobójcy". Premiera: 25.07.2012r

Nazywam się Jeff. Mam siostrę i rodziców, którzy nadal ze sobą wytrzymują. Cała nasza czwórka
mieszka w prześlicznym domku w prześlicznej okolicy w prześlicznym mieście podobnym do milionów innych miast. Rodzice nigdy nas nie bili, nie molestował mnie żaden ksiądz, koledzy w szkole nie dokuczali jakoś szczególnie. Nie słucham death metalu, nie mam obsesji na punkcie brutalnych gier wideo i nie odcinam głów małym zwierzątkom.
Piętnastoletni Jeff trafia do szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ma spędzić czterdzieści pięć dni na oddziale dla nastolatków i wziąć udział w terapii grupowej. Chłopak jednak odmawia uparcie rozmawiania o tym, co się wydarzyło. Nie jest szczery nawet z samym sobą. Czego wstydzi się tak bardzo, że nie chce dalej żyć?

***

 P.C. Cast - "Wybranka bogów. Część 2". Premiera: 13.07.2012r

Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią,
która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem ku jej zaskoczeniu okazało się nad wyraz udane.
Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły. Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini...

***

 Jill Hathaway - "Wejście w zbrodnię". Premiera: 19.07.2012r

WEJŚĆ NIEPOSTRZEŻENIE W PSYCHIKĘ MORDERCY. NIEMAL STAĆ SIĘ NIM.... A POTEM?
Nastoletnią Sylvię Bell od rówieśniczek odróżniają nie tylko ufarbowane na różowo włosy. Od jakiegoś czasu cierpi na dziwną przypadłość. Zdarza się jej nieoczekiwanie, w najróżniejszych okolicznościach, zapadać w głęboki sen. Otoczenie widzi w tym narkolepsję, jednak za krótkotrwałymi utratami przytomności kryje się coś więcej. W ich czasie dziewczyna wnika w umysły innych osób, na krótko stając się niewidzialnym świadkiem ich działań. Podczas bytności w cudzej skórze zdarza jej się odkrywać zupełnie nowe oblicza znajomych i ich ponure sekrety. Wreszcie nadchodzi najdramatyczniejsza z dotychczasowych wizji. Pewnej październikowej nocy Sylvia staje się niemym, bezsilnym świadkiem morderstwa. Oprócz samego mordercy, jedynie ona zna tajemnicę, ale czy może ją komuś powierzyć, czy może się nią z kimś podzielić? 

***

Santa Montefiore - "Francuski ogrodnik". Premiera: 18.07.2012r

Nastrojowy romans obyczajowy o prawie do kochania, sile pożądania i obowiązku, rozgrywający się na barwnym tle angielskiej wsi. Miranda i David przeprowadzają się z dziećmi z Londynu do pięknego domu, otoczonego zapuszczonym ogrodem. Nieoczekiwanie pojawia się ogrodnik, niezwykle przystojny Francuz w sile wieku. Miranda nie wie, że nie jest to wcale zbieg okoliczności: przed wielu laty ten tajemniczy mężczyzna przeżył w tym ogrodzie wyjątkowe chwile i złożył komuś pewną obietnicę...
Będziecie urzeczeni urokiem tej książki! 

 ***

Maj w większości będzie owocował w romanse, jednak trochę fantastyki znajdzie się na półkach w księgarni. Sama chętnie zabrałabym się za "Francuskiego ogrodnika" i "Notatnik samobójcy oraz "Raj obok nas". 

 Wszystkie nowości pochodzą z: