51. Grzesznik

20:42 8 Comments A+ a-


Ocena: 9/10
Tess Gerritsen bezpretensjonalnie należy do moich ulubionych pisarek. W 2002 roku napisała swój pierwszy thriller medyczny "Chirurg", który dał początek serii powieści o Jane Rizzoli oraz Maurze Isles. Również jej odrębne powieści są z największym zapałem czytywane przez moli książkowych. Na naszych polskich półkach w księgarniach nie raz widzieliśmy "Osaczoną", której niestety nie miałam okazji przeczytać. 
"Grzesznik" to trzeci z kolei tom thrillerów medycznych. Tym razem Tess Gerritsen zabrała nas na przygodę do Zakonu Sióstr i zapoznała nas z obowiązkami przeoryszy, a także innych wiernie działających i oddanych Bogu kobiet. Ale oprócz tej nauki powieściopisarka pokazała, że wszyscy ludzie mogą paść ofiarą brutalnego morderstwa oraz ogromnego nieszczęścia, którego doświadczyła zaledwie dwudziestoletnia siostra... i narodzone nie dawno niemowle. Tym razem zakochana Jane Riozzoli rozpoczyna śledztwo już nie tylko z prawnych pobudek, lecz osobistych. Zagmatwana sprawa powoduje, iż pani detektyw źle znosi swój stan, a swoje życie miłosne odkłada na półkę, do której nie ma nikt dostępu. Lekarz sądowy, Maura Isles, uważa, że Jane zbyt bardzo odczuwa cierpnie młodej siostry zakonnej i stara się przejąć sprawę w swoje ręce. Obie nawet nie wiedzą, kiedy zaczynają czuć do siebie pewną sympatię. 

Rozwiązanie sprawy wydaj się być tak oczywiste, że aż nieprawdopodobne. Nawet najbardziej wytrwały czytelnik był bez szans w swoim prywatnym śledztwie, gdyż to co najbardziej pragniemy szukamy w złym miejscu. Prawda znalazła się jeszcze bliżej niż każdy mógł to sobie wyobrazić. 

Tym razem Tess Gerritsen wyszła ze swojego schematu Chirurga. W zamian wprowadziła nas w świat nieznany czytelnikowi i przedstawia wszystko w bardzo szerokiej perspektywie. Sama byłam zaskoczona obowiązkami przeoryszy, a także jej podopiecznych. Kto by pomyślał, iż siostra zakonna nie ma czasu na nic innego poza pracą? 

Narracja ukazana jest oczami Jane, Maury, a także innych bohaterów, tak więc czytelnik może bez problemu czuć się w daną sytuację i być na bieżąco z nowymi dowodami.
Polecam każdemu. 
_____________________________________
Wiem, że recenzja nie spełnia niczyich oczekiwań, a ja sama zaczęłam spadać w dół, ale jest lato i jakoś nie mam ochoty na ciągłe czytanie, a także pisanie recenzji.