oTAGOWANA

15:07 5 Comments A+ a-

Zostałam zaproszona przez Juliette. 

1. Każda oTAGowana osoba ma za zadanie odpowiedzieć na 11 pytań zadanych przez „Taggera” i odpowiedzieć na nie na swoim blogu.
2. Po odpowiedzeniu na zadane pytania wybierasz nowe 11 osób do TAGowania i piszesz je w swoim w poście.
3. Tworzysz 11 nowych pytań dla osób oznaczonych w TAGu i piszesz je w swoim TAGowym poście.
4. Wymieniasz w danym poście osoby oTAGowane przez Ciebie.
5. Nie oznaczaj oTAGowanych już osób.
6. Poinformuj wypisane osoby, że zostały oTAGowane.
 
Pytania, które zadała mi Juliette:
1. Jakie książki zamierzasz kupić na wypoczynek w tegoroczne wakacje?
Z pewnością będzie to Anna Karenina Tołstoja i Dallas '63 Kinga. Rozważam również zakup Grzesznika Tess Gerristen.
2. W jakim wieku zaraziłaś się czytaniem?
Czytam od małego, ale nie pamiętam dokładnie, w którym roku mojego życia. Myślę, że przyczyniły się do tego baśnie Andersena, które znałam niemal na pamięć. 
3. Które z Twoich szkolnych przedmiotów najbardziej Ci pasowały/pasują? Z jakimi nie miałeś/masz trudności? Czy związałeś/wiążesz z nimi swoją przyszłość?
Uwielbiam język angielski i włoski, a czasami nawet polski (kiedy omawiamy coś innego niż Kochanowskiego). Kolejnym ulubionym przedmiotem jest biologia. Największą trudność sprawiają mi przedmioty ścisłe: chemia, fizyka i matematyka - naprawdę, mogłabym się bez nich obejść.  Swoją przyszłość wiążę z angielskim, gdyż chciałabym wyjechać do Stanów Zjednoczonych i tam rozpocząć pracę w policji.
4. Czy czytanie książek i wiedza z nich wyniesiona przydaje Ci się w codziennych czynnościach oraz obowiązkach? Czy na przykład, na lekcjach historii zdarzyło Ci się popisać swoją widzą wyniesioną z przeczytanej przez Ciebie lektury?
Przez książki na pewno poprawiłam swoje wypowiedzi, zaczęłam mówić bardziej gramatycznie i bez błędów. Tak samo jest z pisaniem wypracować. Niestety, moją wiedzą mogę popisać się jedynie na PO, gdyż akurat ten zakres mnie interesuje. Reszta wiedzy jest całkowicie zbędna w szkole, co innego poza nią. 
5.  Co robisz, gdy dopada Cię stres?
Na pewno nie sięgam po książkę, gdyż losy bohaterów tylko ten stres potęgują. Wtedy ubieram adidasy i czysty dres i biegnę zrobić parę okrążeń po parku, najlepiej z muzyką country (nie wiem dlaczego, ale mnie uspokaja, choć sam gatunek mi nie pasuje). Czasami korzystam też z usług rolek czy roweru.  
6. Jesteś typem bałaganiarza czy wolisz pedantyczny porządek?
W moim pokoju zawsze panuje nieskazitelny porządek. Wprost nienawidzę walających się papierków po podłodze, kurzu na szafkach czy nieświeżej pościeli. Bardzo dbam o porządek, a potem z zadowoleniem siedzę i czytam. 
7. Jak spędzasz wolny czas?
Chodzę po internecie szukając nowych książek, a także pierwszych wydań anglojęzycznych. Czytam książki z mojego stosiku, a także spotykam się ze znajomymi. Często piszę krótkie opowiadania, które chowam pod sterty poduszek w moim kąciku.
8. Lubisz kino? Jaki film ostatnio tam obejrzałaś?
Lubię chodzisz do kina, lecz nie robię tego zbyt często. Ostatnio widziałam Igrzyska Śmierci albo Kobietę w czerni. Nie pamiętam, które było wcześniej. 
9. W jaki sposób zamierzasz spędzić tegoroczne wakacje?
Najpierw będę świętować swoje urodziny, a potem wyjadę do kuzynki na wieś. Może na dwa tygodnie? Moi rodzice planują podróż do Chorwacji i zastanawiam się czy nie pojechać z nimi. Na początku sierpnia czeka mnie piękny tydzień w Toskanii wraz z przyjaciółką. Zapowiada się ciekawie.
10. Kto jest Twoim ulubionym pisarzem?
Tutaj mam dużo do wyboru, jednak pisarką, do której wracam cały czas jest z pewnością pani Rowling. Teraz czytuję powieści Alex Kavy, a także Tess Gerritsen. Mam również miłe wspomnienia z Nicholasem Sparksem. Jednak trudno mi wybrać ulubionego pisarza z tylu znakomitych.
11. Ekranizację jakiej powieści chętnie zobaczyłabyś w kinie?
Nie przepadam za ekranizacjami, chociaż jak się niekiedy okazuje są lepsze od powieści. Gdybym miała wybrać to chciałabym obejrzeć Czerwień rubinu oraz Naznaczoną.


Moje pytania: 
1. Jaki tytuł nosi książka, do której masz największy sentyment? 
2. Tytuł książki, którą chciałabyś dostać jako prezent.
3. Pamiętasz swoją pierwszą książkę, którą przeczytałeś/aś lub dostałeś/aś? Jaki nosiła tytuł i kto ją napisał? 
4. Jak wygląda Twój typowy dzień? 
5. Ile książek przeczytałeś/aś w zeszłym miesiącu. 
6. Jaki pisarz Cię inspiruje? 
7. Jak ma na imię Twój ulubiony bohater powieści, którą kiedyś przeczytałeś/aś? W której książce się pojawił?
8. Który gatunek książki podoba Ci się najbardziej, a który najmniej? 
9. Którego pisarza chciałabyś spotkać i przeprowadzić swój prywatny wywiad? W jakim miejscu planowałbyś/planowałabyś spotkanie?
10. Która z przeczytanych powieści miała najładniejszą okładkę? 
11. Wybierając się do ksiągarni kupujesz książki, które rzucają się w oczy czy może masz gotową listę? 

Do zabawy zapraszam: