35. Dziewczyna Super

14:21 5 Comments A+ a-

Ocena: 10/10
Cecily von Ziegesar to jedna z moich ulubionych pisarek. Jej styl pisania jest wspaniały i bardzo lekki sposób.
Plotkara to seria, którą wprost trzeba przeczytać. A co z Dziewczyną super? Zaczynając czytać tę książkę podchodziłam do niej bardo sceptycznie. Jednak kiedy otrzymała całą serię nie mogłam dalej odwlekać sięgnięcia po lekturę. 

Jennifer Humphrey znana z pierwszej serii autorki pojawia się w Akademii Waverly, aby w szkole z internetem zdobywać popularność, którą zniszczyła w  Nowym Jorku. Jenny to bohaterka o wielu twarzach, często przerażająca swoim charakterem. Jednak już wcześniej zdążyła wzbudzić we mnie sympatię. Jej rozrywkowa natura musiała spowodować wiele problemów już w pierwszych dniach szkoły. Od razu po przyjeździe zaprzyjaźniła się ze złym chłopakiem, którego reputacja gorsząca każdą dziewczynę w kampusie. "Kucyk" od razu chciał złapać Jenny jako swoją następną ofiarę. Niestety, sama dziewczyna była bardziej przebiegła niż ktokolwiek by przypuszczał. Dopiero następnego dnia zrozumiała, co tak naprawdę zrobiła i zaczęła się diametralnie zmieniać. "Stara Jenny" poszła w niepamięć, a na jej miejscu pojawiła się "Nowa Jenny". Ta metamorfoza jest szokująca dla każdego czytelnika, gdyż o wiele zmian nikt nie posądzał by słodką dziewczynę.

W tej książce pojawia się wiele nowych postaci. Muszę przyznać, że polubiłam ich bardziej niż Serenę czy Blair z Plotkary. Tutaj wszyscy wydawali się być tacy naturalni i pozbawieni zahamować, które było widać u nowojorskiej elity. Wydaje mi się, że sama pisarka dojrzała do napisania czegoś nowego. Oczywiście elitę Waverly nadal stanowią bogate dzieciaki z dobrych domów. Ten styl nigdy nie zmieni się u Cecily von Ziegesar, tego jestem pewna. Lecz znajomość praw rządzących w "tamtym" świecie jest interesująca, a sama autorka przedstawiła czytelnikom zasady w prosty do zapamiętania sposób. 
Ciekawa fabuła i wiele zabawnych sytuacji nie raz doprowadziły mnie do śmiechu. Czytelnik z łatwością może wyobrazić sobie wszystkie opisy, a dialogi prowadzone przez bohaterów rozgrywają się płynnie i nie trzeba zastanawiać się, co każdy miał na myśli. 

Takie książki są przeznaczone dla młodzieży, która chciałaby czasem oderwać się od swojego szarego życia i zobaczyć jak elita Akademii Waverly nie zwraca uwagi na szkołę czy na naukę. 
Polecam! 

______________________________________________________
Przepraszam za krótką i chaotyczną opinię, ale w związku z moją przeprowadzką do Stanów muszę w tym tygodniu pozaliczać wszystkie przedmioty i skończyć się pakować, dlatego na czytaniu zarywam noce i olewam niektóre lekcje w szkole (np. historię i biologię, na których nie muszę się już starać).